Palenie tytoniu jest nałogiem zgubnym, ale wciąż bardzo rozpowszechnionym w społeczeństwie. Zdecydowanie powinno się dążyć do jego zaprzestania! Co zrobić, gdy ma się w swojej firmie osoby palące? Warto urządzić im biuro, w którym znajdą się rośliny oczyszczające powietrze z toksyn. Które z nich wybrać?

 

Gdzie powinno się umieszczać oczyszczające powietrze rośliny do biura?

 

Firmowa palarnia to bardzo dobry pomysł, jeśli chcesz pójść na rękę palaczom, ale wprowadzić bezwzględny zakaz palenia poza wyznaczonymi obszarami. To właśnie tam powinny stanąć rośliny oczyszczające powietrze, które skutecznie pochłaniają formaldehyd i inne toksyny zawarte w dymie papierosowym.

Jednak osoby, które wychodzą „na dymka”, przez pewien czas roztaczają wokół siebie niezbyt przyjemną woń, która roznosi się także po pozostałych pomieszczeniach firmowych. Dlatego takie rośliny do biura przydadzą się wszędzie tam, gdzie na co dzień przebywają palacze tytoniu. Warto utrzymywać tam odpowiednią świeżość powietrza, gdyż to ono między innymi wpływa na poziom koncentracji pracowników.

Również w domowych biurach dla osób palących, a także w mieszkaniach, w których mają oni zwyczaj palić, przydadzą się oczyszczające kwiaty doniczkowe, a także mech stabilizowany, który doskonale rozprawia się z kurzem i toksynami.

Przeczytaj także:

Korzyści płynące z obecności kwiatów w biurze

 

Jakie rośliny do biura dla palaczy?

Poprzez proces fotosyntezy części zielone roślin w ciągu dnia wydzielają duże ilości tlenu, który jest niezbędnym składnikiem powietrza do oddychania. Co więcej, one same oddychając pochłaniają wiele toksyn, od których wolelibyśmy się uwolnić, gdyż ich wdychanie nie robi nic dobrego dla organizmu. Dla osób, którym potrzebne są takie rośliny do biura Wrocław ma specjalistyczną firmę zajmującą się nie tylko aranżacją zieleni, ale również jej pielęgnacją, aby właściwie spełniały swoją rolę, a do tego pięknie się prezentowały.

Które z nich są najbardziej godne polecenia?
• Paproć
• Dracena
• Skrzydłokwiat
• Zielistka Sternberga

 

kwiaty do biura bez okna

Jakie warunki należy zapewnić oczyszczającym powietrze roślinom?

Choć wiele roślin bardzo skutecznie pochłania zanieczyszczenia krążące w powietrzu, to należy pamiętać, że one również wymagają odpowiednich stanowisk i warunków. Paproć dobrze sprawdzi się w palarni, która charakteryzuje się brakiem lub niewielkim dostępem do światła słonecznego, ponieważ lubi cień. Zadbaj jednak o dobrą wentylację pomieszczenia, ale i właściwy poziom wilgoci w powietrzu – to roślina do biura, która lubi ciepło, ale i wilgoć, które warunkują jej prawidłowe funkcjonowanie.

Pozostałe kwiaty do biura również są stosunkowo łatwe w uprawie, podobnie jak mech stabilizowany, który wcale nie wymaga dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych ani podlewania. Nie przejmuj się jednak, gdy nie masz pojęcia, jakie gatunki wybrać i gdzie je ustawić, by pięknie się prezentowały i jak najdłużej żyły.

Jeśli Twoje biuro znajduje się we Wrocławiu, najlepszym wyborem będzie firma, której domeną jest aranżacja zieleni w biurze, a Wrocław głównym obszarem działania. Jej pracownicy wyselekcjonują najlepsze gatunki roślin, które warto mieć w swojej firmie zatrudniającej osoby palące, a także opracują strategię ich rozmieszczenia.

 

Pielęgnacja roślin w biurze Wrocław

 

W wielu miejscach pracy trudno wygospodarować czas na tak prozaiczne czynności, jak podlewanie czy przesadzanie roślin, a także ich nawożenie. Jeśli skorzystasz z usług firmy zajmującej się pielęgnacją zieleni w biurze we Wrocławiu, wówczas będziesz mógł całkowicie zdjąć ten ciężar z barków swojego personelu, a także osób sprzątających.
Wybór roślin, które będą dzień po dniu oczyszczały powietrze z kurzu, pochłaniały nadmiar wilgoci i dostarczały życiodajnego tlenu może być skomplikowany dla osób, które nigdy nie miały z tym do czynienia. Jednak biuro, które wypełnione jest roślinami zdecydowanie zyskuje na jakości, nie tylko wizualnie – dlatego warto o nim pomyśleć jak najszybciej.

 

Przeczytaj też:

Jak stworzyć przestrzeń wolną od smogu w dużym mieście?