Twoje biuro może stać się wymarzoną przestrzenią do pracy dla Ciebie i zatrudnionych tam osób. Warto jednak zastanowić się nie tylko nad funkcjonalnym umeblowaniem i wyposażeniem w odpowiedni sprzęt, ale i roślinnością, która nieco urozmaici wnętrze, a przy tym sprawi, że jego klimat stanie się dużo rzyjemniejszy. Czy aranżacja zieleni w biurze we Wrocławiu wykonana przez specjalistyczną firmę jest dobrym rozwiązaniem? Sprawdź, dlaczego warto w nią inwestować!

Co dają rośliny doniczkowe w biurze?

Zielone części roślin produkują tlen, który jest nam niezbędny do życia, a przy tym oczyszczają powietrze z toksyn oraz nadmiaru dwutlenku węgla. Mając je wokół siebie możesz skutecznie dbać o to, by lepiej się oddychało. Postaw więc na zadbane rośliny do biura. Wrocław jako jedno z największych miast w Polsce ma wiele świetnie wyposażonych biurowców, jednak ich pracownicy mogą być narażeni na wdychanie smogu i pozostałych zanieczyszczeń. Aranżacja zieleni z wykorzystaniem żywych okazów może być świetnym sposobem na udekorowanie przestrzeni, ale też zadbanie o właściwy mikroklimat dla wszystkich pracujących w firmie osób.

Przeczytaj także:

Jakie kwiaty do biura bez okna?

A może aranżacje z wykorzystaniem roślin stabilizowanych?

Nie każde pomieszczenie biurowe ma odpowiednie warunki do wzrostu żywych roślin doniczkowych. Warto zatem rozważyć współpracę z firmą, która dostarcza wysokiej jakości zieleń do biura. Wrocław to jedno z miasto, w którym tego typu usługi realizowane są na dużą skalę, dlatego z pewnością nie będziesz mieć problemów z ich znalezieniem.

Rośliny stabilizowane to żywe okazy, które poddaje się specjalnym zabiegom utrwalającym, dzięki którym są one w stanie przetrwać nawet kilka lat bez podlewania i nawożenia. Jednym z ciekawszych przykładów ich zastosowania są dekoracje z mchu na ścianach – te rośliny są całkowicie bezobsługowe, nie wymagają dostarczania wody, a przy tym pochłaniają wilgoć z powietrza, dbając o właściwy mikroklimat pomieszczenia. Warte rozważenia są także cięte kwiaty do wazonu w formie tabilizowanej – ubarwią one wnętrze, a nie uschną w zbyt krótkim czasie.

Pielęgnacja roślin w biurze – dlaczego warto zlecić to innym?

W niektórych branżach bardzo ważne jest dobre pierwsze wrażenie. To dlatego aranżacja zieleni w firmie jest idealnym rozwiązaniem dla luksusowych hoteli, gabinetów SPA i fryzjerskich, czy klimatycznych restauracji.

Nie oznacza to jednak, że rośliny biurowe nie mogą być wykorzystywane w przestrzeniach służących typowo do pracy – na przykład w open space, czy w pomieszczeniach socjalnych, służących do regeneracji. Coraz więcej firm docenia ich kojący wpływ na organizm, i wie, że przebywanie wśród zieleni wycisza i uspokaja, a nawet sprzyja koncentracji i większej wydajności umysłowej.

 

Roślinny outsourcing

Jak rośliny w biurze mogą odmienić wnętrze?

Bardzo ważne jest to, aby dbać o nastrój i samopoczucie swoich pracowników, oferując im klimatyzowane, dobrze wyposażone pomieszczenia do pracy umysłowej.

Sprzyjać one będą koncentracji i kreatywności, a zieleń do biura wybrana przez specjalistów z firmy zajmującej się jej aranżacją zdecydowanie jest tu przydatna. Bez względu na wystrój Twojego wnętrza, zielone rośliny w biurze, umieszczone w fantazyjnych doniczkach lub w postaci kompozycji z mchu na ścianach, mogą dopełnić jego charakteru. Pasują one wszędzie – dlatego też przedsiębiorstwa z tej branży polecają swoje usługi każdemu bez wyjątku!

Kontaktując się z przedstawicielami takiej firmy spodziewaj się odwiedzin w siedzibie swojego biura we Wrocławiu – jest to niezbędne, aby można było ustalić, jakie warunki panują we wnętrzach, i jakie gatunki w związku z tym najlepiej będą się tam prezentowały.

Przeczytaj też:

Korzyści płynące z obecności kwiatów w biurze