Outsourcing, czyli zlecanie firmom zewnętrznym zadań niezwiązanych ściśle z prowadzeniem działań w danej branży, to chleb powszedni większości przedsiębiorstw. Najczęściej dotyczy on sprzątania czy cateringu, jednak coraz więcej przedsiębiorców decyduje się również na zatrudnianie innych do usług dekoracyjnych. Jedną z ciekawszych branż w tej kategorii jest aranżacja zieleni. Wrocław to jedno z miast, w którym można się spotkać z przykładami perfekcyjnie zorganizowanej „miejskiej dżungli” w biurach. Dlaczego warto zdecydować się na te usługi?

Rośliny w biurze – piękne, lecz wymagające

Kolor zielony uspokaja, a obecność żywych liści i kwiatów w kolorowych doniczkach sprawia, że nawet powietrze zmienia swoją jakość na lepsze. Wspaniale jest móc pracować w recepcji hotelowej, w restauracji czy w otwartej biurowej przestrzeni w otoczeniu wspaniałych roślin wielu różnych gatunków. Ich zakupienie w sklepie ogrodniczym to nie problem – schody pojawiają się dopiero po kilku tygodniach, gdy okaże się, że rośliny nie czują się najlepiej w danym wnętrzu i zaczynają marnieć. Co wtedy zrobić?

Przeczytaj także: 

Korzyści płynące z obecności kwiatów w biurze

 

Dlaczego roślinność w biurze potrzebuje eksperta?

Każdy gatunek rośliny doniczkowej ma nieco inne uwarunkowania dotyczące ilości światła, wody i składników odżywczych. Osoba, która doskonale orientuje się w ich potrzebach z pewnością poradzi sobie z ułożeniem części doniczek na parapetach, ich przesadzaniem do większych pojemników, nabłyszczaniem, nawożeniem i podlewaniem. Nie da się jednak ukryć, że serwis sprzątający ograniczy się jednak tylko do ich nawodnienia, a pracownicy zatrudnieni w firmie powinni zajmować się w tym czasie swoimi obowiązkami, a nie opieką nad kwiatami. Bez pomocy specjalisty może się to nie udać – dlatego gdy potrzebna jest pielęgnacja roślin w biurze Wrocław może liczyć na firmę outsourcingową, która zajmuje się tym kompleksowo.

 

rośliny do biura wrocław

 Jak działają tacy eksperci?

Firma zewnętrzna specjalizująca się w zieleni do biur działa na kilku płaszczyznach. Najpierw dokładnie określa możliwości danego pomieszczenia i na tej podstawie wybiera gatunki roślin, które będą najlepiej znosiły jego warunki. Następnie sadzi je w doniczkach w kolorystyce dopasowanej do wnętrza, ustalonej ze zleceniodawcą, i ustawia je w najlepszych miejscach biura. Tak przygotowana zieleń do biura we Wrocławiu może przetrwać długi czas prezentując się możliwie jak najlepiej. Ale to nie wszystko!

Specjaliści od biurowych roślin mogą zostać również zatrudnieni do cyklicznego dbania o rośliny – ich przycinania, nawożenia, podlewania, wymiany na nowe egzemplarze uschniętych lub chorych kwiatów, czy tworzenia okazjonalnych dekoracji, na przykład na Boże Narodzenie.

Co daje Ci zatrudnienie firmy od zieleni biurowej?

Owszem, możesz zakupić kilka doniczek i wybrać w sklepie ogrodniczym najładniejsze kwiaty, które ozdobią Twoje biuro. Jednak bez odpowiedniego wsparcia może się okazać, że już po kilku tygodniach w doniczkach pozostaną tylko smutne uschnięte pędy – skutek niewłaściwej pielęgnacji. Tym samym wyrzucisz firmowe pieniądze w błoto.

Zatrudniając ekspertów od roślin żywych, stabilizowanych i sztucznych możesz uzyskać fantastyczny efekt „miejskiej dżungli”, tak bardzo pożądanej w biurowcach dużych miast, takich jak Wrocław. Rośliny biurowe stworzą wówczas piękne kompozycje, które będą cieszyć oko, a przy tym filtrować powietrze sprawiając, że przyjemniej będzie oddychać, a w gabinecie wytworzy się atmosfera sprzyjająca relaksowi i koncentracji.

Twoi pracownicy nie będą musieli pamiętać o podlewaniu i nawożeniu roślin – skupią się wyłącznie na swoich obowiązkach, a w tak przyjemnym klimacie będzie to dla nich dużo łatwiejsze. Ty z kolei będziesz mieć poczucie dobrze zainwestowanych pieniędzy. Roślinny outsourcing to szczególnie korzystne rozwiązanie w przypadku przestrzeni o reprezentacyjnym charakterze – recepcji, kancelarii, sal konferencyjnych czy restauracji. Pomyśl o tym i przekonaj się, ile zaoszczędzi Twoja firma, jeśli do poszczególnych zadań zostaną oddelegowane wyłącznie osoby, które naprawdę się na nich znają!

 

Przeczytaj też:

Jak stworzyć przestrzeń wolną od smogu w dużym mieście?