Gdy zaczynają się ciepłe miesiące, coraz trudniej jest spędzać całe dnie w biurze. Można jednak spróbować zrekompensować sobie i innym pracownikom brak możliwości obcowania z naturą na zewnątrz, wprowadzając do wnętrz swojej firmy odrobinę kolorów. Jak to zrobić? Przydatna może być firma, której specjalnością jest aranżacja zieleni w biurze z Wrocławia!

Jak wprowadzić kolory do wnętrz?

Zamiast kosztownych remontów, postaw na prawdziwą zieleń i barwy lata w swoim biurze, decydując się na odpowiednie rośliny. Mają one mnóstwo zalet: oczyszczają powietrze, produkując tlen, łagodzą nastroje dzięki swojej barwie, ale również wpływają pozytywnie na komfort pracy w bardziej relaksujących warunkach. To również świetny sposób na to, aby zadbać o pomieszczenia, w których często przyjmuje się klientów i kontrahentów – z pewnością będą oni czuli się lepiej, prowadząc z pracownikami rozmowy.

Przeczytaj także:

Jakie kwiaty do biura bez okna?

Jakie rośliny wybrać do biura?

Jeśli myślisz o tym, aby dodać swoim pomieszczeniom firmowym nieco więcej koloru i energii, rośliny do biura znajdującego się w centrum Wrocławia lub innego dużego miasta, będą najlepszym wyborem. Możesz zakupić je w wielu różnych wersjach:

  • cięte żywe kwiaty w kolorowych wazonach – idealna sezonowa dekoracja, która zmienia się w zależności od dostępności konkretnych gatunków;
  • żywe rośliny doniczkowe – całoroczna opcja dla tych, którzy mają ochotę na prawdziwą biurową dżunglę, wymagająca systematycznej pielęgnacji;
  • aranżacje z mchu stabilizowanego na ścianach – najlepsze do biur znajdujących się w dużych miastach, filtrujące powietrze i pochłaniające nadmiar wilgoci, a przy tym nie zajmujące przestrzeni na podłodze i meblach. Dodają one nowoczesnego charakteru wnętrzom, a przy tym nie wymagają jakiejkolwiek pielęgnacji, ani nawet podlewania!
  • rośliny stabilizowane do biura – kolorowe cięte kwiaty, czy oryginalne gatunki doniczkowe utrwalone w taki sposób, by nie potrzebowały podlewania ani nawożenia, a przy tym były odporne na trudne warunki oświetleniowe, czy niewłaściwą wilgotność w pomieszczeniach.

Kiedy zdecydować się na profesjonalną aranżację zieleni w biurze?

W niektórych branżach bardzo ważne jest dobre pierwsze wrażenie. To dlatego aranżacja zieleni w firmie jest idealnym rozwiązaniem dla luksusowych hoteli, gabinetów SPA i fryzjerskich, czy klimatycznych restauracji.

Nie oznacza to jednak, że rośliny biurowe nie mogą być wykorzystywane w przestrzeniach służących typowo do pracy – na przykład w open space, czy w pomieszczeniach socjalnych, służących do regeneracji. Coraz więcej firm docenia ich kojący wpływ na organizm, i wie, że przebywanie wśród zieleni wycisza i uspokaja, a nawet sprzyja koncentracji i większej wydajności umysłowej.

 

aranżacja zieleni w biurze Wrocław

Komu zlecić aranżację zieleni w biurze?

Nie da się ukryć, że udekorowanie wnętrza firmy różnymi rodzajami roślin i kwiatów wymaga nie tylko energii i czasu, ale również wiedzy. Dlatego też, gdy potrzebna jest zieleń do biura, Wrocław to miasto, w którym można skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która się tym zajmuje. Specjaliści przyjadą na miejsce, aby lepiej je poznać i na podstawie dostępnych tam parametrów wilgotności, oświetlenia czy metrażu, zaplanować sposób ustawienia czy wybór konkretnych gatunków roślin.

Co istotne, jedną z jej usług jest też pielęgnacja roślin w biurze – oznacza to, że nie musisz dbać o kwiaty i zieleń w firmie, ponieważ w umówione dni przedstawiciele przedsiębiorstwa przyjadą, aby się nimi zająć – przesadzić, wymienić uszkodzone lub chore gatunki, podlać wedle potrzeby, czy zastosowań nawożenie. Dzięki nim możesz po prostu cieszyć się przyjemnością, jaką daje obcowanie wśród pięknych okazów flory, czerpiąc z tego korzyści, bez angażowania w nie własnego czasu i energii.

Lato kojarzy się przede wszystkim z kolorowymi kwiatami i mnóstwem zieleni dookoła. Zadbaj więc o rośliny w biurze, aby Tobie i pracownikom było przyjemniej wchodzić do pracy, nawet w wakacyjnym okresie, kiedy każdy marzy o tym, by spędzać więcej czasu wśród zieleni i zapachu kwiatów!

Przeczytaj też:

Korzyści płynące z obecności kwiatów w biurze